http://dzikiszlak.com
O mnie Notatki z podróżyGaleria

Notatki z podróży

2014-04-20

Dziadek Bajkał

 

 

 

Święte Morze... Perła Syberii... Dziadek Bajkał...

Co mnie tam ciągnęło?

Nie wiem, może "Bradiaga", którą ojciec śpiewał mi w dzieciństwie zamiast kołysanki, może jako wędkarza ciągnęło mnie nad wielką, czystą wodę, może jako leśnika wzywała mnie tajga pachnąca próchnem i żywicą, a może wszystkie te czynniki razem, faktem jest, że chyba od zawsze chciałem tam pojechać, a gdy myślałem o podróżach - myślałem najpierw o Bajkale.

Zawsze też, gdy wówczas o nim myślałem, widziałem przede wszystkim problemy i przeszkody piętrzące się na drodze do wyjazdu. Zawsze był dobry powód, aby przełożyć tą podróż na później, a decyzja o tym zawsze wydawała się rozsądna. Sprawy zawodowe, rodzinne, wiele innych były przez te wszystkie zmarnowane lata wystarczającym usprawiedliwieniem.

Gdy teraz o tym myślę mam ochotę sam siebie kopnąć w tyłek.

Tym bardziej, że prawda okazała się inna, wystarczyło podjąć decyzję i wyjechać, ot tak, nic więcej.

Spakować się jak na dwa tygodnie w Bieszczady, wziąć dodatkowo słownik, przewodnik, kupić bilet i już.
Nie było żadnych przeszkód, żadnych problemów ani żadnych przykrych niespodzianek.
Po kilku godzinach lotu przywitał mnie terminal lotniska w Irkucku, a po kilku nastepnych, stojąc na pokładzie wodolotu "Rakieta" prujacego wody Angary zobaczyłem przed sobą "spokojny przestwór" Bajkału.

Uwierzcie mi, aby zacząć podróżować potrzebna jest tylko decyzja, że to właśnie zrobimy, wszystko potem samo się układa, wydaje się wręcz jakby świat chciał być poznawany i wspiera człowieka który zamierza go poznać.

Jeżeli zastanawiacie się nad podrózowaniem, ale nie jesteście pewni czy aby na pewno sobie z tym poradzicie, czy warto to robić teraz, nie czekajcie dłużej, spakujcie plecak, kupcie bilet i wyjdźcie z domu.

Warto.

Teraz.

Po tej decyzji wszystko jest już znacznie prostsze..

Ale też wszystko jest już całkiem inne..

Powrót